Wskazówki, porady, uwagi i przemyślenia

 • Gdzie kupić storczyki?
  Oczywiście wybór miejsca jest uzależniony od tego co tak naprawdę chcemy kupić i ile wydać pieniędzy. Bywa tak, że cena tej samej rośliny w różnych miejscach różni się o kilkadziesiąt złotych ... dalej »
 • Które akcesoria i urządzenia są naprawdę potrzebne, z których zrezygnować?
  W miarę zdobywania informacji o uprawie storczyków, dowiadujmy się o kolejnych upodobaniach tych pięknych roślin. Jednocześnie coraz bardziej obawiamy się, że nie będziemy w stanie zapewnić im odpowiednich warunków. Zastanawiamy się, czy rzeczywiście uprawa storczyków wymaga tak wiele zachodu i inwestycji... dalej »
 • Podłoża do storczyków
  Przegląd kilku dostępnych na rynku produktów - tych sprawdzonych i używanych. Część można nabyć w sklepach i centrach ogrodniczych, niektóre wyłącznie wysyłkowo przez internet dalej »
 • Nawozy dla storczyków
  Przekonałam się, że na polskim rynku dostępnych jest naprawdę wiele nawozów przeznaczonych specjalnie dla storczyków. Postanowiłam zebrać informacje o tych najpopularniejszych... dalej »
 • Biostymulator Asahi
  O stosowaniu Asahi do storczyków słychać już od już 3 lat. Wydaje się być cudownym środkiem pomagającym naprawić wiele błędów popełnianych w uprawie ... dalej »
 • Reanimacja storczyków
  Bywa tak, że storczyk wymaga natychmiastowego przesadzania. Często okazuje się, że roślina nie ma ani kawałeczka zdrowego korzenia. Storczyk wymaga wtedy szczególnych zabiegów, które umożliwią wytworzenie nowych korzeni. Bez nich roślina nie jest w stanie przetrwać... dalej »
 • Co w czasie naszego urlopu?
  Wielokrotnie zostawiałam swoje storczyki na okres do 10 dni, nawet w czasie lipcowych i sierpniowych upałów. Zawsze tuż przed wyjazdem solidnie podlewam rośliny. Zanurzam doniczkę we wiadrze i czekam, aż podłoże porządnie nasiąknie ... dalej »
 • Kolekcja cattleya
  Piękne kolorowe kwiaty storczyków potrafią zauroczyć. Na szczególną uwagę zasługuje cattleya. Różnorodność form i kolorów kwiatów jest niespotykana w żadnym innym rodzaju, zwłaszcza jeśli uwzględnimy hybrydy międzyrodzajowe... dalej »

Zaproszenie do redagowania strony

Zapraszam Państwa do dzielenia się swoimi doświadczeniami, uwagami, pomysłami dotyczącymi uprawy storczyków. Tekst wraz z ewentualnymi zdjęciami proszę wysyłać na maila. Materiały zostaną zamieszczone z podaniem informacji o autorze.