Literatura o storczykach

Storczyki, Pinske Jorn

Storczyki w domu - Najpiękniejsze odmiany, pielęgnacja, rozmnażanie - Jorn Pinske

"Autor, znawca tych niezwykłych roślin, dzieli się wiedzą z zakresu ich budowy, pochodzenia, historii, wymagań i zasad rozmnażania. Prezentuje też ciekawostki na ich temat. Najważniejszą część książki stanowią pięknie ilustrowane, skrupulatne opisy poszczególnych odmian. Zawierają one odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, jakie mogą przyjść do głowy hodowcy. Porady autora prowadzą nas od zakupu kwiatów po rozwiązywanie problemów, jakie mogą pojawić się w czasie ich rozwoju. Teraz bez trudu poradzimy sobie ze szkodnikami i chorobami nękającymi nasze kwiatowe cuda!"
Storczyki, Krystyna Oszkinis

Storczyki - Krystyna Oszkinis

Tematy poruszone w książce:
 • dzieje uprawy storczyków
 • wprowadzenie storczyków do uprawy w Polsce
 • tereny uprawy i sposób życie storczyków
 • morfologia i biologia storczyków
 • nazewnictwo
 • rozmnażanie
 • uprawa
 • storczyki w mieszkaniu
 • choroby i szkodniki
 • zdjęcia ważniejszych gatunków
Orchidee - amatorska uprawa storczyków, Szlachetko, Kusibab, Kubala

Orchidee - amatorska uprawa storczyków
Dariusz L. Szlachetko, Tadeusz Kusibab, Tomasz Kubala

Trochę historii, czyli zamiast wprowadzenia, Garść informacji o storczykach, czyli co każdy miłośnik wiedzieć powinien, Rozmieszczenie, Ekologia, Budowa, Biologia, Zagrożenia, Uprawa w mieszkaniu, czyli jak zrobić namiastkę dżungli domowym sposobem, Możliwości uprawy, Dobór roślin, Doświetlanie, Podłoże, Temperatura, Podlewanie i zraszanie, Nawożenie, Rozmnażanie storczyków, Szkodniki i choroby, Skutki niewłaściwej pielęgnacji, Opisy rodzajów i gatunków, czyli na co się zdecydować dysponując parapetem okiennym.
Storczyki, Rittershausen B. S.

Storczyki - Sposób na piękną kolekcję
Rittershausen B. S.

W świecie roślin piękno i różnorodność storczyków nie mają sobie równych. Każdy, kto chciałby podziwiać te oryginalne i pełne elegancji kwiaty na swoim parapecie okiennym, powinien najpierw poznać ich wymagania i zasady pielęgnacji.
 • Wybór odpowiedniego gatunku
 • Umiejętna pielęgnacja
 • Walka ze szkodnikami

Storczyki - Goede Brigitte

Orchidee rosną w prawie wszystkich krajach świata. Autorka omówiła ponad 70 rodzajów storczyków, charakteryzując najlepsze warunki rozwoju (temperatura, podłoże), opis kwitnienia, szczegółowe wymagania, zwalczanie chorób i szkodników. Wszystkie są piękne i łatwe w utrzymaniu: potrzebują mało wody i pokarmu.
Storczyki w mieszkaniu, Joachim Erfkamp

Storczyki w mieszkaniu - Joachim Erfkamp

Powiew szlachetności, egzotyka i atmosfera dalekich krajów... Storczyki wnoszą do naszego domu coś szczególnego, a przy tym pielęgnacja jest łatwiejsza niż nam się wydaje.
Storczyki, Lutz Röllke

Storczyki - Piękne, egzotyczne, łatwe w pielęgnacji
Lutz Röllke

Obiegowa opinia brzmi: "Storczyki to rośliny tropikalne, bardzo trudne w uprawie, trzeba mieć specjalne warunki, najlepiej szklarnię". Dzięki tej książce dowiemy się, że wcale tak nie jest. Istnieje wiele gatunków i odmian, które można uprawiać choćby na parapecie i których pielęgnacja jest mało kłopotliwa.
 • Kupowanie storczyków
 • Wybór odpowiedniego miejsca do hodowli, pielęgnacja i rozmnażanie
 • Choroby i szkodni oraz zapobieganie im
 • Atlas najpiękniejszych storczyków do domowej hodowli
Storczyki, Halina Heitz

Storczyki - odmiany najlepsze do uprawy - Halina Heitz

W książce można znaleźć wszystkie informacje przydatne do uprawy storczyków na parapecie własnego okna. Korzystając z jasnych i precyzyjnych rad autorki, można się dowiedzieć, jak dokonać wyboru roślin, jak zapewnić im właściwą temperaturę otoczenia i światło, jak sprawić, by dobrze rosły, a przede wszystkim pięknie rozkwitały w mieszkaniu. Oczywiście, mimo najstaranniejszych zabiegów pielęgnacyjnych może się zdarzyć, że rośliny nie unikną chorób lub ataku pasożytów, dlatego też w poradniku nie pominięto informacji, które ułatwią postępowanie w trudnych sytuacjach. Szczególny nacisk położono na metody biologiczne. W książce znajdziemy również rady dotyczące rozmnażania. Jasne, zrozumiałe wskazówki, wspaniałe barwne zdjęcia (z których większość zrobiono specjalnie do tego poradnika), a także liczne kolorowe ilustracje wyjaśniające metody pielęgnacji umożliwią każdemu rozpoczęcie uprawy storczyków.
Storczyki, Jarosław Oplt

Storczyki - Jarosław Oplt

Podstawowe wiadomości o storczykach, ich biologii i rozmnażaniu. Opisy poszczególnych gatunków storczyków ilustrowane są barwnymi tablicami (56 pełnostronicowych rysunków). Album wydany w 1973 r. dostępny dziś wyłącznie w antykwariatach, ewentualnie w serwisach aukcyjnych.


Linki sponsorowane
Literatura na tematy pokrewne

Botanica

Botanica

Ilustrowana, w alfabetycznym układzie opisuje ponad 10 000 roślin ogrodowych.
'Botanica' zawiera informacje niezbędne do odpowiedniej uprawy i zastosowania poszczególnych gatunków roślin, w zależności od grupy do której przynależą oraz cenne wskazówki i podstawowe informacje. Jest niezastąpionym źródłem wiedzy dla wszystkich miłośników roślin.
Folie, szklarnie, ogrody zimowe, Kovar Ladislav, Hoskovec Ladislav

Folie, szklarnie, ogrody zimowe - Kovar Ladislav, Hoskovec Ladislav

Ta książka zawiera informacje o różnych formach zabezpieczania roślin, przydatne dla każdego miłośnika ogrodów, i zachęca do zdobywania nowych doświadczeń ogrodniczych. Dowiecie się, jakie są rodzaje osłon, które są najlepsze, co powinniście wiedzieć, decydując się na ich zakup, i jak wykonać je samemu. Powiemy Warn, które rośliny ozdobne i użytkowe można uprawiać w szklarni, którymi możecie cieszyć się na co dzień, uprawiając je w ogrodzie zimowym, i jak się z nimi obchodzić.
Szklarenka ogrodowa, Stein Siegfried, Pinske Jorn

Szklarenka ogrodowa - Stein Siegfried, Pinske Jorn

Książka dostarcza wielu wskazówek jak uprawiać rośliny w szklarniach ogrodowych.
W treści: typy szklarni, elementy budowlane i inne materiały, oświetlenie, ogrzewanie, wietrzenie, zasady uprawy w szklarni, szczegółowe informacje o uprawie warzyw, ziół, owoców, kwiatów.
Rośliny w szklarniach, D.G. Hessayon

Rośliny w szklarniach - D.G. Hessayon

Jeden z serii praktycznych przewodników po gatunkach roslin pokojowych, kwiatów i owoców. Zawierają informacje o wymaganiach, wadach i zaletach wielu roslin, łącznie ze szczegółami o ciekawych, mało znanych odmianach popularnych gatunków. Obok tradycyjnych podstaw sztuki ogrodniczej Czytelnik znajdzie w naszych książkach niezbędną wiedzę o ogrodniczych nowinkach, opisy nowych odmian i gatunków.
SOS dla roślin

SOS dla roślin. Pierwsza pomoc dla roślin domowych

Poradnik ten podpowiada:
 • na czym polega właściwa pielęgnacja roślin doniczkowych
 • jakie czynniki mają szkodliwy wpływ na rośliny
 • po czym rozpoznać, że roślina jest chora
 • jakie są główne błędy w domowej uprawie roślin
 • jakie szkodniki atakują rośliny i dlaczego
W poradniku znajdziesz też odpowiedzi na wiele innych pytań związanych z pielęgnacją roślin.